Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Ögretmenlere ek ders müjdesi
Paylaş
Milli Egitim Bakanligi "Ek Ders Ücret Esaslari" ile ilgili uygulamada yasanan sikintilarin giderilmesi amaciyla yeni düzenlemeye gitti.Bakanlik, bu konudaki problemlerin giderilmesiyle ilgili olarak daha önce Maliye Bakanligi'ndan aldigi olumlu görüsün ardindan, yeni düzenlemeyi Sayistay Baskanligi'na götürdü. Sayistay Genel Kurulu'ndan da geçtigi ögrenilen "Ek Ders Ücret Esaslari" düzenlemesi, Bakanlar Kurulu'ndan geçerek yürürlüge girecek.

Edinilen bilgilere göre, mevcut uygulamada bransi rehberlik gibi ek ders saati ve ücreti tam olan branslardan koordinatör okul müdür yardimcilarina saglanan haftalik 6 saatlik ek derse girme mecburiyeti kaldiriliyor. Ayni problemin yasandigi mesleki ve teknik egitim okullarinda da yeni düzenlemeyle ek ders saatleri magdur duruma düsen ögretmenlere kaydirildi.

YIBO'DA EK DERS 36 SAATE ÇIKARILIYOR

Bakanlik yeni düzenlemeyle, Yatili Bölge Ilkögretim Okulu (YIBO) ve Pansiyonlu Ilkögretim Okullari'ndaki (PIO) müdür, müdür yardimcisi ve belleticilerin haftalik ek ders saatlerini 25 saatten 36 saate çikariyor. Fedakarca ve özveriyle çalisan ögretmenlerin motivasyonunun artirilmasi ve buralarda çalismanin tesvik edici olmasi sebebiyle böyle bir düzenlemeye gidildigi ögrenildi. Daha önce ek ders ücreti alamayan çalisanlar, yeni düzenlemeyle ek ders ücretine kavusturuluyor. Mevcut uygulamada Özellestirmeden MEB'e geçen uzmanlar, bakanlik müfettisleri, sivil savunma uzmanlari, tesis müdürleri ve mali hizmetler uzmanlari da yeni düzenlemeyle ek ders ücreti alabilecekler. Maaslarda ortalama aylik 310 YTL artis saglayacak yeni düzenleme bakanlik merkez ve tasra teskilati çalisanlarinca sevinçle karsilandi.

Ramazan Bayrami sonrasinda Bakanlar Kurulu'ndan geçmesi beklenen "Ek Ders Ücret Esaslari" düzenlemesiyle, geçici görevle çalisanlarin ugradigi ek ders kayiplarinin da önüne geçiliyor. Mevcut uygulamada geçici görevlendirmenin 6 ayi geçmesi halinde ek ders alamayanlar, artik geçici görevlendirme süresince ek ders alabilecekler. Bu degisiklikten en çok vekaletle çalisan il ve ilçe milli egitim müdürleri, sube müdürleri ve komisyonlarda çalisan ögretmenler faydalanacak.

IHA
Bu sayfa 28847 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

Yorum Yazan: () Mail:
Görüsleriniz MÜZIK ÖGRETMENI ANNESI OLARAK YAZIYORUM.BASARILI BIR KEMAN ÖGRETMENIOLMASINA VE OKULLARA YETENEKTE ILK 3.ÜN IÇINE GIRMESSINE RAGMEN MALESEF KPSS YÜZÜNDEN 10SENEDIR ÖGRETMENLIK MESLEGINI YAPAMIYOR. GELECEGE ÜMITLE BAKAMIYORUZ .YUVA KURMASINI ISTIYORUZ AMA IS OLMAYINCA ELIMIZ KOLUMUZ BAGLANIYOR.ÇOCUKLARIMIZ VE BIZLERDE BUNALIMDAYIZ .ONLARI ÜZGÜN GÖRDÜKÇE.10 SENE KPSS YÜZÜNDEN BEKLEDLER . BIR ANNE OLARAK SAYIN BASBAKANIMIZDAN BIR ANNEOLAN MEB BAKANIMIZDAN RICAM MEZUN OLDUKLARI YILA GÖRE ATAMA YAPILMASI.. YOKSA SINAV YÜZÜNDEN HIÇ MESLEGE ATANMADAN ÖMÜRLERI HAYELLERI BITECEK.
Yorum Yazan: serhan Mail:serhan34@mynet
Çok güzel sinifa giren biz ekders alan baskalari.. Adalet istiyoruz..
Yorum Yazan: abdullah Mail:adanali_01
Tabi bunlar okulun yanindaki lojmanda oturup 55 tl kira veren ve yibolarin birçok imkanindan faydalanan idareci ve ögretmenleri kapsiyor.6 yildir dogudaa çalisanlar napsin.16 tl dogu tazminatini bozdurup bozdurup hrciyoz bizde.
Yorum Yazan: sadi Mail:fs@mynet.com
hizli degisim herzaman bas döndürmez; bazanda mide bulandirir." der bi söz. bizm ek derslerde öle oldu. çok görenler varsa alsin bu ekdersleri gö...züne soksunlar.
Yorum Yazan: IBRAHIM ASLAN Mail:MAVILIM_4665@HOTMAIL.COM
Görüsleriniz BENCE BÖYLE IYI DEYIL ÖRETMEN IHTIYACI OLAN OKULLAR VAR ASAGI ILK ÖGRETIM OKULU
Yorum Yazan: e.yilmaz Mail:penlinux@hotmail.com
GörüslerinizBu degisiklik tamamen idari kadrolarin lehinedir.Ögretmeni düsünen yok...Varsa yoksa sube müdürleri ,il,ilçe nilli egt.müdürleri
Yorum Yazan: figen Mail:fnb_271_
BENCE BÖYLE DAHA IYI BEN ADANA YÜREGIR CENGIZ TOPEL ILKÖGRETIM OKULUDAN
1
58.128.449528.7568931.758.3.60
mebatama.com©