Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Ilkögretimde e-kayit sonuçlari açiklandi
Paylaş
Ilkögretim okullarina Ulusal Adres Veri Tabanindaki adresler ve nüfus kayitlarina göre yapilan e-kayit sonuçlari açiklandi.

2009-2010 egitim-ögretim yili için ilkögretim okullarina 1 milyon 283 bin 643 çocuk, evlerine en yakin okullara yerlestirildi. Sistemde herhangi bir okulun kayit alani ile iliskilendirilemeyen 31 bin 305 çocuk bulundugu, bu çocuklarin adres tanimlamalarinin yapilarak kayitlarinin gerçeklestirilecegi bildirildi.

Veliler, çocuklarinin yerlestirildigi okulu ve adresini, Milli Egitim Bakanliginin www.meb.gov.tr internet adresinden, çocuklarinin T.C. kimlik numaralarini yazarak ögrenebilecekler. Ayrica yöneticiler, okullarina kayit edilen ögrenci listelerini ilan edecekler. Veliler ek herhangi bir islem yapmadan okullar açildiginda çocuklarini okula gönderecekler.

Adres degisikligi olan ancak kayitlari farkli okullara çikan çocuklarin durumlari okul yönetimleri tarafindan degerlendirilecek. Bu çocuklar nakil yoluyla yeni adreslerindeki okullara kaydedilecek.

Bugünden sonra olusan degisiklikler (yurt disindan gelme, nüfus cüzdanini yeni çikarma, yeni okul açilmasi, okul kapatilmasi vs.) adres bilgileri dogrultusunda il/ilçe ögrenci yerlestirme komisyonu tarafindan e-okul sistemine eklenecek.

Herhangi bir nedenle kaydi yapilmayan çocuklarin durumlari, velileri tarafindan ilçe nüfus müdürlügüne adres tanimlamasi yapildiktan sonra okul yönetimleri tarafindan kayit islemleri gerçeklestirilecek.

Sehit ve muharip gazi çocuklari ile özel egitime ihtiyaci olanlarin, nakillerini istedikleri okullara yapilacak.

özel ilkögretim okullarina kayit yaptirmak isteyen ögrencilerin nakilleri okul yönetimleri tarafindan adres uygunlugu kontrolü yapilmadan gerçeklestirilecek.

Nakiller, 2009-2010 egitim-ögretim yili birinci döneminin e-okul sisteminde açilmasindan sonra gerçeklestirilecek.

 

(aa)

haber7

Bu sayfa 1122 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
55.110.449525.7568913.758.1.60
mebatama.com©