Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
SBS sonuçlari 13 Temmuzda yayinlanacak
Paylaş
Ilkögretim 8. sinif ögrencilerinin Ortaögretim Yerlestirme Puanlari (OYP), 13 Temmuzda açiklanacak ve bu ögrenciler, 13-17 Temmuz arasinda tercih yapa

Ortaögretim Kurumlarina Geçis Sistemi Tercih ve Yerlestirme e-Kilavuzu yayimlandi.

Ilkögretim 8. sinif ögrencilerinin katildigi SBS sonuçlarina göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu, Anadolu Teknik, Anadolu meslek, Anadolu ögretmen, Anadolu imam hatip, Anadolu saglik ve saglik meslek, adalet meslek, Anadolu tarim ve tarim meslek ile Anadolu tapu ve kadastro liselerine, 2009-2010 egitim-ögretim yili için OYPye göre ögrenci yerlestirilecek. SBS sonuçlarinin da dahil edilerek hesaplandigi OYP, 13 Temmuzda açiklanacak. Söz konusu okullarin kontenjanlari da sonuçlar açiklanmadan önce belirlenerek ilan edilecek.

Adaylar, sinav sonuçlarini ögrendikten sonra tercih islemlerine baslayacak. Sinavla ögrenci alan okullara yerlesebilmek için sadece OYPsi 196 ve üzerinde olan ögrenciler tercihte bulunabilecek.

Tercih ve talep islemleri, ögrencinin mezun oldugu ya da sinav basvurusunu yaptigi okul müdürlüklerince gerçeklestirilecek.

BIR DEFADA 12 OKUL TERCIH EDILECEK

ögrenciler, bir defa olmak kaydiyla 12 okul tercihinde bulunabilecek. 2. yerlestirme ve daha sonraki yerlestirme islemlerinde de ayni tercihler geçerli olacak. Daha sonra hiçbir sekilde bu tercihlerde degisiklik yapilamayacak.

Tercihler, ögrenci velisi tarafindan 13-17 Temmuz arasinda, http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya http://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde yayimlanan tercih listelerindeki okullarin tercih koduna göre, bireysel olarak yapilacak. Tercihler, okul müdürlügü tarafindan elektronik olarak onaylanacak ve varsa her türlü düzeltme onaylamadan önce yapilacak. Onaylama islemi yapildigi anda, ögrencinin tercih islemi tamamlanmis olacak, aksi takdirde ögrenci tercih yapmamis sayilacak.

Elektronik ortamda onaylanan Tercih basvuru bilgileri formunun çiktisi alinarak okul müdürlügü yetkilisi ile veli tarafindan imzalandiktan sonra asli okulda saklanacak ve bir nüshasi imza karsiligi veliye verilecek.

Tercih listesinden ögrenci velisi, onaylamadan ise okul müdürlügü veliyle birlikte sorumlu olacak. Tercih yapacak her ögrenci, okul aile birligine makbuz karsiliginda 5 TL ödeyecek.

Tercih ve yerlestirme ile ilgili tüm islem ve bilgilendirmeler, söz konusu internet adreslerinden gerçeklestirilecek.

YERLESTIRME SONUçLARI

1. yerlestirme sonuçlari 24 Temmuzda ilan edilecek. Kazanan adaylar, 27 Temmuz-5 Agustos arasinda kayit yaptiracaklar ve bos kontenjanlar, 6 Agustosta ilan edilecek. 7-11 Agustos arasinda 2. yerlestirme için talep alinacak ve 2. yerlestirme sonuçlari da 15 Agustosta açiklanacak. Adaylar, 17-22 Agustos arasinda kayit yaptiracaklar ve bos kontenjanlar 23 Agustosta duyurulacak. Adaylar, 24-26 Agustos arasinda tercihte yükselme basvurusu yapacaklar, sonuçlar 1 Eylülde açiklanacak. Tercihinde yükselen adaylar, 1-7 Eylül arasinda kaydolabilecek.

haber7

AA

Bu sayfa 1107 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
58.141.449528.7568944.758.1.60
mebatama.com©