Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇINdan Açiklama
Paylaş
1Türk Egitim-Sen Genel Baskani Ismail KONCUK MEB Personel Genel Müdürüyle konustu. Konusmada Yönetici atamalari ve il emri hakkinda iki önemli açiklama var.

ISTE TüRK EGITIM-SENIN HABERI:

Milli Egitim Bakanligi Personel Genel Müdürü Necmettin YALçIN yapmis oldugu açiklamada il emri konusunda yeni bir açilim yapildigini ifade etmistir.

Personel Genel Müdürü Necmettin YALçIN"i arayan Türk Egitim Sen Genel Baskani Ismail KONCUK Bakanligin il emri konusunda yapmis oldugu yeni düzenleme sebebiyle Sayin Necmettin YALçIN"a tesekkür etti. Koncuk bu düzenleme ile pek çok magdur, parçalanmis aile birlesecektir ancak zorunlu hizmet kapsaminda görev yapanlarin magduriyeti devam etmektedir. Bu ögretmenler il emri uygulamasindan faydalanamamaktadir. Bu konuda da bir düzenleme yapilmasi gerekmektedir, dedi. Genel Müdür Necmettin YALçIN zorunlu hizmet yükümlülügü ile ilgili çalismalarin son asamaya geldigini, farkli bir yaklasimla zorunlu hizmeti degerlendirdiklerini yakinda bu konuda yapilan çalismalarin açiklanacagini ifade ederek, bu ögretmenlerin  problemlerinin de  büyük ölçüde giderilecegini söyledi.


Necmettin YALçIN anadolu liselerine ögretmen seçme yönetmeliginin sinavli bir yönetmelik seklinde düzenlenecegini açikladi. Genel Baskan Koncuk ögretmenlerin genel kanaatinin de anadolu liselerine ögretmen seçiminin sinavli olmasi seklinde oldugunu söyledi.

Genel Baskan Ismail KONCUK"un yönetici atama ile ilgili tekliflerimizi degerlendirecek misiniz  sorusu üzerine, Genel Müdür Yalçin, ek 2 degerlendirme formunda yargi karari geregi degisiklik yapilacagini açikladi, Genel Baskan Koncuk bu süreçte yönetici atama ile ilgili tekliflerimizin de hayata geçmesi yönetmeligi daha olgun hale getirecektir, bu firsatta talep ettigimiz degisiklikler de hayata geçirilmelidir, dedi.


Türk Egitim Sen olarak aylardir gündemde tuttugumuz, toplu görüsmelerde ve KIK toplantilarinda dile getirdigimiz, Sayin Nimet çUBUKçUya ilettigimiz ve dava açtigimiz il emri uygulamasinda gelinen bu noktadan memnun oldugumuzu ifade ediyoruz.Sayin Bakan ve Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçina tesekkür ediyoruz. Bu konuda zorunlu çalismasini tamamlamayan ögretmenler ve sözlesmeli ögretmenler bakimindan da bir gelisme olmasini diliyoruz. Bu konular sendikamiz tarafindan sürekli gündemde tutulacaktir.


Mahrumiyet bölgelerinde meydana gelen ögretmen açiginin giderilmesi için Milli Egitim Bakanligi bu bölgelerde çalismayi özendirecek tedbirler almalidir. Bu bölgelerde çalisanlara yani bir tazminat verilmesi problemi çözecektir. Aksi takdirde bu bölgelerden kaçis devam edecek, ögretmen ihtiyacinin saglanmasi zorlasacaktir. Bu konuda Türk Egitim Sen olarak toplu Görüsmelerde ve KIK toplantilarinda getirdigimiz teklif hayata geçirilmelidir.
TES
Bu sayfa 2077 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
55.109.449525.7568912.758.1.60
mebatama.com©