Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Memura 317 Tl Verilecek mi ?
Paylaş
Memura 317 tl verilip verilmeyecegi hakkinda siz ne düsünüyorsunuz ? Haberin ayrintisi için tiklayin.
Maliye Bakanligi, kamuda döner sermaye alan 400 bin memuru ilgilendiren bir çalisma baslatti. Buna göre memurlara artik izin ve rapor döneminde de döner sermaye ödenecek

Ek ödeme miktari hemsire için 317, hizmetli için 268 TL olacak. Mevcut uygulamada, izinli ya da raporlu memur, o ay sadece çiplak maas aliyor. Yeni düzenlemeyle artik kamu çalisanlarinin aylik geliri, maas arti ek ödemenin altinda olamayacak.
Zaman gazetesinin haberine göre çalistiklari kurumlarin geliri düsük oldugu için daha az ek ödeme alan memurlar için de önemli bir adim atiliyor. Bu durumdaki çalisanlar, simdiye kadar, düsük aldiklari döner sermaye farklarini yil sonunda toptan aliyordu.

örnegin Siirt Kurtalan Kayabaglar Saglik Ocaginda çalisan bir hemsire aylik 190 lira döner sermaye alirken, Ankaradaki meslektasi 350 TL alabiliyordu. Düsük döner sermaye alan bu durumdaki kisiler, ek ödeme tabani olan 317 lira baz alinarak yil sonunda mahsuplasmaya gidiyordu. 317 liranin altinda aldigi aylardaki farklar, yil sonunda kendine ödeniyordu. Simdi ise her ay en az 317 TL ek ödeme alacaklar. Düzenlemenin hayata geçmesi için hükümetle memur sendikalari toplu görüsme masasinda mutabakata varmisti.

Maliye Bakanligi, düzenlemenin ayrintilarini belirlemek için 9 Martta yetkili sendikalarin temsilcileriyle masaya oturacak. Düzenleme en fazla saglik çalisanlarini ilgilendiriyor. çünkü döner sermaye alan çalisanlarin önemli bölümü saglikçi. Saglik-Sen Baskani Mahmut Kaçar, sagliktaki döner sermayelerin, diger kamu çalisanlarina yapilan ek ödemenin altinda oldugunu belirtiyor. Yapilacak düzenleme ile aylik döner sermaye ödemesi, 317 TLlik ek ödemenin altinda olamayacak.

Yillik izin ve rapor durumlarinda da saglik çalisanlarinin döner sermaye gelirlerinin kesildigine dikkat çeken Kaçar, düzenlemenin hayata geçirilmesiyle birlikte yüz binlerce kamu çalisani için çok önemli bir magduriyetin çözülecegini aktariyor. Kaçar, "2009 toplu görüsmelerinde sendikamizin talebi üzerine aylik ek ödeme mahsuplasmasina gidilmesi konusunda mutabakata varildi.

Aylik ek ödeme mahsuplasmasi hayata geçirildiginde, döner sermaye geliri 375 Sayili Kanun Hükmünde Kararnamede belirlenen ek ödemenin altinda olmayacak. Ayrica kamu çalisanlari, yillik izin ve rapor dönemlerinde ek ödeme alabilecek. Maliye Bakanligi ile yapacagimiz toplantida sürecin bir an önce tamamlanmasi konusunda israrli olacagiz." degerlendirmesini yapti.  zaman

Bu sayfa 2092 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
58.164.449528.7568967.758.3.60
mebatama.com©