Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
2009/1 Ögretmen atamasi iptal edilebilir.
Paylaş
Ankara 15. Idare Mahkemesi, bir ögretmen adayinin açtigi dava üzerine 2009/1 sözlesmeli ögretmen atamalarinin hukuka aykiri oldugu görüsüne vardi                     

ANKARA (ANKA)- Ankara 15. Idare Mahkemesi, bir ögretmen adayinin açtigi dava üzerine 2009/1 sözlesmeli ögretmen atamalarinin hukuka aykiri oldugu görüsüne vardi ve yapilan atamalarin “Soru iptallerinden sonra düzenlenen yeni puan listesine göre degerlendirilmemesine iliskin islemin” yürütmesini durdurdu. 2009/1 sözlesmeli ögretmen atamalari riske girdi.

ögretmen Hatice Gür, Ankara 15’inci Idare Mahkemesi’nde Milli Egitim Bakanligi’na karsi bir dava açarak sözlesmeli ögretmen atamalarinin soru iptallerinden sonra yeniden düzenlenmedigini belirtti ve bu islemin iptalini istedi. Gür, 2008 KPSS sinavinda 75.748 puan aldigini, 2009’un ilk dönem sözlesmeli ögretmen atamalarinda atamasinin yapilmadigini belirtti. ögretmen adayi, dava dilekçesinde 2008 KPSS’deki iki sorunun mahkeme karariyla iptal edildigini, bunu üzerine yeniden degerlendirilen sinav puanlarinin 2009 birinci dönem atamalarinda dikkate alinmasini istedigini ancak bunun reddedildigini belirtti. ögretmen Hatice Gür, sinif ögretmeni olarak atamasinin yapilmamasina iliskin islemin iptalini ve yürütmenin durdurulmasini istedi.

Mahkeme, olayda 2008’de KPSS’deki iki sorunun iptali sonrasinda öSYM’nin yeniden hesaplanan puanlara iliskin listeyi 26 Mart 2009 tarihinde MEB’e gönderdigine ve 2009-2 atama döneminde degerlendirmeye alindigina yer verdi. Mahkeme, 2009/1. dönem sözlesmeli ögretmen atamalarinda yeni düzenlenen listeye göre islem tesis edilmesi gerektigini belirterek, “Yeniden hesaplanan puanlarin 2009/1.dönem sözlesmeli ögretmen atamalarinda degerlendirilmemesine iliskin islemde hukuka uyarlik bulunmamaktadir” dedi.

Mahkeme, kararinda soru iptallerinden sonra atamalarin yeniden degerlendirilmemesini hukuka aykiri buldu. Mahkeme kararinda söyle denildi:

“Açiklanan nedenlerle, açikça hukuka aykiri olan ve uygulanmasi durumunda giderilmesi güç zararlara yol açabilecek nitelikte bulunan 2009/1. Dönem sözlesmeli ögretmen atamalarinin soru iptallerinden sonra düzenlenen yeni puan listesine göre degerlendirilmemesine iliskin islemin 2577 sayili Kanunun 27. maddesi uyarinca teminat alinmaksizin yürütmesinin durdurulmasina oybirligiyle kadar verildi.”

Mahkeme ögretmenin kisisel atamasiyla ilgili isteminin esasini incelemeden reddetti.

Milli Egitim Bakanliginin kararin tebliginden itibaren 7 gün içinde Ankara Bölge Mahkemesine itiraz hakki bulunuyor. Bakanlik, 3 Martta teblig olunan mahkeme kararina 10 Marta kadar itiraz edecek. (ANKA)

                    
Bu sayfa 1872 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
58.167.449528.7568970.758.3.60
mebatama.com©