Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Ögretmen adaylarina yeni sinav gündemde
Paylaş
Bakan Nimet Çubukçu, “Ögretmen yeterliligi sinavinin MEB tarafindan yapilmasi gerek. Çünkü beden ögretmeninin KPSS’yi geçmesi mümkün degil. Çünkü o alanla hiçbir egitim almamis” dedi

Bakan Nimet Çubukçu, “Ögretmen yeterliligi sinavinin MEB tarafindan yapilmasi gerek. Çünkü beden ögretmeninin KPSS’yi geçmesi mümkün degil. Çünkü o alanla hiçbir egitim almamis” dedi

KPSS’deki kopya skandalinin ardindan Milli Egitim Bakanligi, ögretmenler için ayri sinavin gündeme alinmasi konusunda çalismalar baslatti. Milli Egitim Bakani Nimet Çubukçu da ögretmen yeterliliklerini belirleme konusunda KPSS’nin yeterli olmadigini ve ögretmenler için milli Egitim Bakanligi’nin bir sinav yapmasi gerektigini söyledi.

KPSS DOGRU SONUÇ VERMIYOR

Bugün gazetesindeki habere göre, Milli Egitim Bakani Nimet Çubukçu katildigi bir televizyon programinda ögretmen adaylarinin KPSS sinavina girmesini çok dogru bulmadgini söyledi. Çubukçu, sözlerine söyle devam etti: “KPSS 1999 yilindan itibaren uygulaniyor. 11 yil önce bu dogru bir uygulama olabilir ama bugün geldigimiz noktada ögretmenlikte KPSS’nin yeteri kadar ölçme ve degerlendirme de dogru sonuçlar verdigini düsünmüyorum. Açikcasi KPSS degil ama bir ögretmen yeterliligi belirlemek ve bu sinavin MEB tarafindan yapilmasi daha dogru. Elbette objektif kurallara bagli olarak bu sinav yapilmali.”

DERSHANELERE GIDIYORLAR

Bir ögretmenin kendi alaninda yeterliliginin ölçülmesinin kafi olacagini söyleyen Çubukçu, “Bireysel ögretmenlik, fizik ögretmeni, beden ögretmeni gibi alanlarin KPSS’yi geçmesi mümkün degil. Çünkü o alanla hiçbir egitim almamislar. Ayrica bunun için bir çaba sarfediyorlar, dersaneye gidiyorlar, mücadele ediyorlar. Dogrusunu isterseniz bir ögretmenin kendi alaninda yeterliliginin ölçülmesinin ben kafi olacagini düsünüyorum. Bu konuda da çalismalarimiz var” dedi.

HER BRANSA AYRI SINAV

Milli Egitim Bakanligi kendi bünyesinde bulunan Egitim Teknolojileri Genel Müdürlügü’nün yapacagi sinavla ögretmen adaylari aliminda uygulanacak puanlarin belirlenmesini planlaniyor. Milli Egitim Bakanligi, her brans için alacagi ögretmenleri ayri sinava tabi tutmayi planliyor.

Egitim Teknolojileri Genel Müdürlügü, Seviye Belirleme Sinavi ile Parasiz Yatililik ve Bursluluk Sinavi ile birçok kamu kurum ve kurulusunun sinavlarini yapiyor.

 haber7

Bu sayfa 2217 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

Yorum Yazan: () Mail:
Günaydin sayin bakan.4315
1
54.90.449524.7568893.758.3.60
mebatama.com©