Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Polislere askerlik muafiyeti Resmi Gazetede
Paylaş
Polislere askerlik muafiyeti Resmi Gazetede

6109 sayili Askerlik Kanununda Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun, 8 Subat 2011 tarihli Resmi Gazetede yayimlandi. Bugün itibariyle, askerlik hizmetini yerine getirmekte olan polis memurlari terhis edilecektir. Yine bugün itibariyle, polis memuru olup da çesitli nedenlerden dolayi haklarinda yoklama kaçagi, bakaya suçu nedeniyle adli takibat yapilanlar hakkindaki islemler durdurulacaktir. Polis memurlarinin, polis egitim ve ögretim kurumlarinda görev yapanlarin, polis egitim ve ögretim kurumlarinin giris sinavlarini kazananlarin her türlü askerlik islemi ertelecek, 10 yil sonra askerlik görevlerini yerine getirmis sayilacaklardir.

 
8 Subat 2011 tarihli Resmi Gazetede yayimlanmistir.

Emniyet Teskilatinda bugün itibariyle 36 bin 213 polis memuru askerlik hizmetini yapmamis görünmektedir. 2 bin 202 polis memuru ise suan askerlik görevini yapmaktadir. 38 bin 415 emniyet teskilati mensubu ise askerlik hizmetini tamamlamis durumdadir.

DÜZENLEMEDEN;
KADRO VE/VEYA RÜTBE ILE ILISKISI DEVAM EDENLER,
POLIS EGITIM VE ÖGRETIM OKULLARINDA ÖGRENIM GÖRENLER,
POLIS EGITIM VE ÖGRETIM KURUMLARININ GIRIS SINAVLARINI KAZANANLAR,
YARARLANACAK

10 HIZMET YILINI TAMAMLAYANLAR, ASKERLIKLERINI YAPMIS SAYILACAK

POLIS, ASKERLIKTEKI TEMEL EGITIMI DAHI ALMAYACAK

MISYON KORUMA, YURT DISI GÖREVLENDIRME, HIZMETTEN SAYILACAK

10 YILLIK SÜRE, MEZUN OLDUKTAN SONRA FIILEN GÖREVE BASLANILAN TARIHTEN BASLAYACAK

10 YILLIK SÜREYI TAMAMLAMADAN AYRILAN, NAKIL OLAN VEYA MESLEKLE ILISIGI KESILENLER, DÜZENLEMEDEN YARARLANAMAYACAK

SUAN ASKERLIK HIZMETINI YAPANLAR TERHIS EDILECEK

DAHA ÖNCE 10 YIL HIZMET YAPMIS OLMASINA RAGMEN AYRILAN, NAKIL OLANLAR, DÜZENLEMEDEN YARARLANAMAYACAK


ASKERLIK KANUNUNDA DEGISIKLIK YAPILMASINA DAIR KANUN

Kanun No. 6109 Kabul Tarihi: 5/2/2011

MADDE 1- 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayili Askerlik Kanununa asagidaki ek madde eklenmistir.

“EK MADDE 7- Emniyet Teskilati kadrolarinda kadro ve/veya rütbeleri ile iliskisi devam eden Emniyet Hizmetleri Sinifina mensup personel ile polis egitim ve ögretim kurumlarinda ögrenim görenler veya bu kurumlarin giris sinavlarini kazananlardan askerlik hizmetini yapmamis olanlarin her türlü askerlik islemleri ertelenir.

Birinci fikra kapsamindakilerden, Emniyet Teskilatinda on yillik hizmet süresini, memuriyetten sayilmayacak haller hariç olmak üzere tamamlayanlar, askerliklerine karar alinmasini müteakip askerlik hizmetini yerine getirmis sayilir. Geçici süreli görevlendirmeler, yurt disi misyon koruma, yurt disinda egitim ve diger görevler sebebiyle geçirilen süreler de on yillik hizmet süresinin hesabinda dikkate alinir. Bu yükümlüler ile ilgili bilgiler, Içisleri Bakanliginca Milli Savunma Bakanligina bildirilir.

On yillik süre, polis egitim ve ögretim kurumlarindan mezun olarak fiilen göreve baslanilan tarihte baslar. On yillik süreyi tamamlamadan herhangi bir nedenle Emniyet Teskilatindan ayrilan, baska kuruma nakledilen veya bu süre içinde meslekten ilisigi kesilen personel, ilgili kanun hükümlerine göre askerlik hizmetini yerine getirir.

Seferberlik ve savas hallerinde bu maddenin birinci ve ikinci fikra hükümleri uygulanmaz.”

MADDE 2- 1111 sayili Kanuna asagidaki geçici maddeler eklenmistir.

“GEÇICI MADDE 44- Bu maddenin yürürlüge girdigi tarih itibariyle, ek 7 nci maddenin birinci fikrasi kapsamina giren personelden halen askerlik hizmetini yerine getirmekte olanlar, askerlik hizmetleri durdurularak terhis edilir ve görevlerine iade edilir. Bu madde ile ek 7 nci maddenin birinci ve ikinci fikra hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkinda; sakli, yoklama kaçagi ve bakaya suçlarindan adli takibat yapilmaz ve bu suçlari islediklerinden dolayi adli tahkikata baslanilmis olanlarin islemleri ile bu suçlara iliskin kesinlesmis kararlarin infazi durdurulur.

GEÇICI MADDE 45- Bu maddenin yürürlüge girdigi tarihten önce, Emniyet Teskilati kadrolarinda Emniyet Hizmetleri Sinifina mensup olarak on yil ve daha fazla süre ile görev yaptiktan sonra herhangi bir nedenle Emniyet Teskilatindan ayrilan, baska kuruma nakledilen veya meslekten ilisigi kesilen personel, ek 7 nci maddenin ikinci fikra hükümlerinden yararlandirilmaz.”

MADDE 3- Bu Kanun yayimi tarihinde yürürlüge girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Memurlar.Net

Bu sayfa 2234 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
58.143.449528.7568946.758.1.60
mebatama.com©