Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Kis saati uygulamasi kalkiyor mu?
Paylaş
TBMM Dilekçe Komisyonunda, kis saati uygulamasinin tamamen kaldirilmasi ya da 3 aya indirilmesi konusunda tavsiye karari alindi.

Komisyon, AK Parti Sanliurfa Milletvekili Yahya Akman baskanliginda toplanarak, alt komisyon raporlarini ele aldi.

Kis saati uygulamasinin dünyanin her ülkesinde uygulanan bir yöntem olmadigini belirten Akman, ''Konuyla ilgili teknik kuruluslarimiz bir tarihte 'artik son defa kis saati uygulamasinin yapilacagini' söylemis olduklari halde daha sonra buna bir sekilde devam edildigine sahit olduk. Simdi bunun tamamen kaldirilmasi veya senenin 3 ayinda uygulanmasi konusuluyor. Bunlari kurumlarimiza öneri olarak götürecegiz. Öyle zannediyorum ki bundan sonra kis saati uygulamasiyla ilgili bir degisiklige gidilecek'' diye konustu.

Akman, 3 ay olarak uygulanmasi halinde Aralik, Ocak ve Subat aylarini kapsayacagini belirterek, sunlari söyledi:

''Bu 3 ayda Türkiye'nin batisinda kis saati uygulamasi yapilmadigi zaman biraz erken bir saatte ise baslama durum söz konusu olabilirken, dogu bölgesi için biraz daha makul bir saat söz konusu olabiliyor. Bununla ilgili bir teknik düzenleme yapilmasina ihtiyaç var. Esasinda hiç uygulanmasa da ülkenin çok fazla bir kaybinin olmayacagi gibi bir durum söz konusu. Bazen elektrik tasarrufundan bahsediliyor ama mesai saatlerinin ayarlanmasiyla bunu telafi etmek mümkün olacak. Gelecek sene bunun uygulanmasi mümkün ancak, karari idare verecek. Biz gelen talepler üzerine aldigimiz teknik bilgiler çerçevesinde bu kanaate vardik.''

Uygulama hayata geçtigi takdirde memurlarin mesai saatlerinde bir degisiklik olup olmayacagi sorusu üzerine Akman, ''Hayir. Saatler her zaman ayni kalir. Devlet Memurlari Kanunu'ndan kaynaklanan haklar var. Yalniz yarim saat, bir saat öne alinmasi tarzinda uygulanabilir. Simdi de Türkiye'nin degisik sehirlerinde degisik saatlerde mesailer baslatilabilmektedir zaten'' dedi.

Toplantida, kis saati uygulamasinin tamamen kaldirilmasi ya da 3 aya indirilmesi konusunda tavsiye karari alindi.

Bu sayfa 2021 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
55.108.449525.7568911.758.1.60
mebatama.com©