Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
1338 Ögretmen Ceza Aldi
Paylaş
1338 Ögretmen Ceza Aldi.Açik lise sinavinda, 1338 ögretmene ceza verildi

Türkiye, YGS’deki ‘sifre’yi tartisirken cevap anahtarinin sinav gözetmeni ögretmenlerce açik açik verildigi ortaya çikan Açik Ögretim Lisesi Sinavi’yla ilgili Milli Egitim Bakanligi’nca yürütülen sorusturma tamamlandi. Istanbul, Ankara, Mardin, Agri, Batman, Sirnak, Bartin, Sanliurfa, Siirt, Diyarbakir, Bitlis basta olmak üzere 42 ilde kopya çekildigi saptandi. Yurt genelinde 81 ilde 2 milyon 243 bin gencin lise mezunu olmak için 4 ayri oturumda yaristigi sinavda; 669 sinif ve cezaevi salonunda kopya çekildi.

1 YIL MEN CEZASI

Ilk belirlemelere göre; kopya skandalina adi karisan ögrenci sayisi 10 bin 704 kisiyi, ögretmen sayisi ise 4 ayri oturumda salon baskanlariyla birlikte 1338’i buluyor. Türkiye’de ilk kez toplu kopya verdigi gerekçesiyle 1338 ögretmen ile toplu kopya çektigi saptanan ve sayilari ilk belirlemelere göre; 10 bin 704’e ulasan ögrenciler, 1 yil süreyle merkezi sistemle yapilan sinavlara alinmama cezasina çarptirildi. Ögretmenlerin ise, sinav günü polisin ögrencilerden cep telefonlarini toplamadigini ve dogru cevaplari söylemeleri konusunda bölgenin önde gelenlerince tehdit edildiklerini belirterek, can güvenliklerinin bulunmadigi savunmasi yaptigi ögrenildi. MEB Egitim Teknolojileri Genel Müdürlügü merkezi sistemle 15-16 Ocak 2011 tarihlerinde “Açik Ögretim Lisesi ve Mesleki Açik Ögretim Lisesi” sinavlarini yurt genelinde 4 ayri oturumda gerçeklestirdi. 225 bin ögretmenin sinav gözetmeni olarak görev yaptigi sinava 2 milyon 243 bin ögrenci katildi. Sinavdan yaklasik 2 ay sonra, nisan ayinda, Güneydogu’da bir okulda yapilan ve ögrencilere ögretmenler tarafindan açikça kopya verildigini gösteren gizli kamera görüntüsü ortaya çikti.

‘MÜFETTISLER DUYMASIN’

Açik Ögretim Lisesi ve Mesleki Açik Ögretim Lisesi’ndeki görüntüler incelendiginde ögretmenin cevap anahtarini tek tek okuyup “Cevap anahtarini okuyorum. (…) Yazabildiniz mi? Yazamayan, anlamayan var mi? Çabuk yazin, diger siniftaki arkadaslariniza da gidecegim. Okulda müfettisler var, duymasin” diye konustugu görüldü. Sinav merkezine nasil girebildigi bilinmeyen bir cep telefonuyla gizli kayit yapilan görüntü ortaya çikinca, Milli Egitim Bakanligi sorusturma baslatti. Merkezi sistemle yapilan “Açik Ögretim Lisesi ve Mesleki Açik Ögretim Lisesi” sinavinda, Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde olayin yasandigi okulda girip kopya çeken ögrenciler ve kopya çekilmesine yardim edip göz yumdugu iddia edilen 1338 ögretmen yakin takibe alindi. Milli Egitim Bakani Nimet Çubukçu’nun talimatiyla sorusturmayi derinlestiren Bakanlik müfettisleri, skandalin boyutlarinin sanildigindan daha büyük oldugunu ortaya çikardi.

Bu sayfa 2590 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

Yorum Yazan: ayop Mail:ayop@hotmail.com
üsler ögretmenleri tehdit ettigi için, ögretmenler kopya vermek zorunda kalmistir madem böyle bir sorusturma var il milli egitim müdürü ve vali yada kaymakamin dahi yargilanmasi lazim.............
1
58.168.449528.7568971.758.3.60
mebatama.com©